سوالات متداول

برای خدمات‌رسانی مناسب به مشتریان سبدگردانی، ابتدا میزان ریسک‌پذیری آن‌ها را ارزیابی کرده و سپس متناسب با آن برای آنها اقدام به سرمایه گذاری می‌کنیم. ما اعتقاد داریم که در بازار سرمایه گزینه‌های سرمایه‌گذاری بهتری از سپرده‌های بانکی و نگهداری طلا، ارز و مسکن وجود دارد و حتی افرادی ریسک‌گریز هم در صورت سرمایه‌گذاری از مسیر استلار منتفع خواهند شد.
در ادبیات مالی گفته می‌شود که بازار هرچه ناکاراتر باشد، سودآوری هنگفت در آن ممکن‌تر خواهد بود. با وجود تمامی مشکلات و بحران‌های اقتصادی، معتقدیم که کشورمان برای سرمایه‌گذاری گزینه‌های بسیار مطلوبی دارد. کافی است این فرصت‌ها شناسایی شوند و مورد استفاده قرار گیرند. بر خلاف تصور معمول که بورس ایران را غیرعلمی و غیرقابل مدل‌سازی می‌دانند. تجربه‌ی استلار نشان می‌دهد که این بازار پیش‌بینی‌پذیرتر از بازارهای جهانی است و این همان چیزی است که علم مالی و “نظریه‌‌‌ی بازار کارا” پیش‌گویی می‌کنند.
با وجود اینکه استلار تلاش می کند تا در مواقع نامناسب سهم بازار سهام را از سبدهای خود کم کند، بازدهی سرمایه‌گذاری‌های بورسی بسیار به بازدهی بازار سهام وابسته است. مدیران در تلاش هستند که از بازدهی متوسط بازار سهام پیشی بگیرند و در همه‌ی بازه‌های یک ساله توانسته‌اند سودی بیش از شاخص کل و بیش از بهره‌ی بانکی کسب نمایند. روش‌های جدید این گروه که از داده‌کاوی حاصل شده‌اند، بازدهی‌های بسیار زیادی را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کنند که در صفحه اصلی به آن پرداخته شده است.
به منظور انجام قراردادی عادلانه، کارمزد سبدگردانی استلار متناسب با سود ساخته در سبد تعیین می شود. به عبارت دیگر سیاست اخذ کارمزد استلار بر اساس کارمزد متغیر است.